Andrej Turčin - Slovak tango
 • O nás
 • Koncerty
 • Multimédiá
 • Napíšte nám
 • Kontakt
 • Andrej Turčin

  Andrej Turčin

  Pochádza z horehronskej obce Polomka.

  Ako správny Polomčan inklinoval od detstva k folklóru a v tejto oblasti získaval skúsenosti vo viacerých ľudových súboroch (FS Brezinky, FS Urpín, FS Haviar, ĽH Jána Slančíka).

  Počas štúdia hry na husle pod vedením Mgr. art. Róberta Karvaya a MgA. Jana Juříka na konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici začal spolupracovať so spolužiakom Františkom Kubišom. Vzniklo tak niekoľko projektov rôznorodých žánrov. Medzi najzaujímavejšie patria – Duo Antico moderno, Tono per Anima, Sentimento quartet, Piazzolla para siempre quintet, Chanson friends, Vesnance... Tieto komorné formácie sa zaoberali interpretáciou renesančnej, barokovej a klasicistickej hudby, argentínskeho tanga (A. Piazzolla a iní), francúzskeho chansonu, štylizovaného folklóru...

  Po úspešnom absolvovaní konzervatória pokračuje v štúdiu v triede doc. Jozefa Kopelmana na VŠMU v Bratislave.

  Tu sa stal členom Ansamble spektrum, ktorý sa venuje súčasnej hudbe. Počas štúdia sa zúčastnil viacerých súťaží v sólovej hre na husle, ale aj súťaží komorných telies (súťaž slovenských konzervatórií – 2.miesto; klavírne trio, MAS Poprad - 1.miesto / komorné telesá, estrádna hudba...)

  Andrej Turčin je vyhľadávaným komorným hráčom a vďaka svojej štýlovej flexibilite úspešne hosťuje v mnohých príležitostných zoskupeniach. Jeho koncertná činnosť je veľmi bohatá a okrem stoviek koncertov na Slovensku, absolvoval aj mnohé koncerty v zahraničí (Rakúsko, Nemecko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Francúzsko, Taliansko, Rumunsko...).

  Peter Račko Andrej Turčin František Kubiš Milan Maťaš René Bošeľa
  Robo Bošeľa a swetko, 2013