Peter Račko - Slovak tango
 • O nás
 • Koncerty
 • Multimédiá
 • Napíšte nám
 • Kontakt
 • Peter Račko

  Peter Račko

  Srdcom aj dušou Zvolenčan narodený v Bratislave. Študoval spev na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici a momentálne pokračuje v štúdiu spevu na JAMU v Brne.

  Zúčastnil sa majstrovských kurzov u Petra Dvorského a Maurizia Scarffea. Od roku 2009 účinkuje v Komornej opere JAMU v Brne (B.Martinů – Veselohra na mostě – činoherná postava, I.Jirásek a K.Berman – Medvěd – sluha, W.A.Mozart – Cossi fan tutte – Ferrando) a od roku 2011 hosťuje v Národním divadle v Brne (Papageno hraje na kouzelnou flétnu - Tamino). Od roku 2007 je členom zboru Štátnej opery v Banskej Bystrici.

  V roku 2007 sa zúčastnil v show Slovensko hľadá SuperStar III, kde postúpil do semifinále. O rok neskôr nahral niekoľko titulných piesní do seriálov a rozprávok pre STV. V tom istom roku sa stal aj víťazom speváckej súťaže Anglická pieseň v rámci Banskobystrického kraja. So zmiešaným zborom konzervatória získal v roku 2009 prvé miesto na medzinárodnej súťaži zborov v Cantonigros. V roku 2011 sa umiestnil na druhom mieste v súťaži slovenských konzervatórií.

  Účinkoval vo vokálnej skupine Otto Voce, s ktorou nahral album s názvom Vianočné menu. Spolu s Reném Bošeľom spolupracoval na hudobnom projekte „Komunálny dopad“ s producentom J. Harničárom (Hardy studio).

  Zmeniť štýl spevu mu nerobilo nikdy problémy a preto je prizývaný obsadzovaný do rôznych projektov (vážna hudba, rock, pop...).

  Peter Račko Andrej Turčin František Kubiš Milan Maťaš René Bošeľa
  Robo Bošeľa a swetko, 2013